KOPANJA DOGOVORIO SASTANAK U BANJALUCI

Ivica Osim danas na sastanku sa Miloradom Dodikom

Arhiva 27.04.11, 10:54h

Popularni Švabo prihvatio je poziv prvog čovjeka RS i otputovat će u Banjuluku na zvanični sastanak, a sve u cilju prevazilaženja aktuelnih problema koji muče bh. fudbal, odnosno kako bi se što prije izdejstvovalo ukidanje suspenzije Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH nametnute od strane FIFA i UEFA.

ivica osim

Sa Osimom će u Banjuluku putovati i Jasmin Baković generalni sekretar N/FS BiH, a još uvijek je neizvjesno hoće li u delegaciji biti neko od ambasadora bh. fudbala (Duško Bajević ili Sergej Barbarez) koji se trenutno nalaze u Sarajevu.

Nismo uspjeli saznati detalje kako je Dodik stupio u kontakt s Osimom. Prema nezvaničnim informacijama da kontakt je ostvaren i sastanak utanačen posredstvom Željka Kopanje, direktora banjalučkih Nezavisnih novina i potpredsjednika FK Borac, koji je zastupa stav moraju biti uklonjene sve prepreke da banjalučki premijerligaš zaigra u istorijskim kvalifikacijama za Ligu prvaka, ukoliko zadrži lidersku poziciju u prvenstvu BiH do kraja sezone (što je itekako izvjesno).

(Sc sport/ds)