Kovačević kaže da su dosadašnji rezultati sprovedenih seizmičkih ispitivanja “Jadran naftagasa” veoma ohrabrujući i da su na osnovu tih rezultata definisane dvije potencijalne zone sa aspekta pronalaska komercijalnih ležišta nafte i gasa u regionu Posavine i Semberije.
- Unutar tih zona “Jadran naftagas” je u februaru ove godine locirao prve dvije istražne bušotine. Prema informacijama koje je dostavilo ovo preduzeće, bušenje prve bušotine možemo očekivati krajem maja u selu Obudovac, a krajem trećeg kvartala započeće proces bušenja i druge bušotine na teritoriji Bijeljine - rekao je Kovačević, prenosi Glas Srpske.
- Projekat istraživanja i eksploatacije nafte i gasa predviđa investiciju od oko 345 miliona KM i otvaranje oko 500 novih radnih mjesta u procesu eksploatacije - rekao je Kovačević.
Direktor “Jadran naftagasa” Predrag Radanović rekao je ranije da preliminarni rezultati govore o ukupnim rezervama od oko deset miliona tona nafte na teritoriji Srpske.
(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)
USKORO I DRUGA U BIJELJINI
Bušenje prve naftne bušotine krajem maja u Obudovcu
Arhiva 19.04.13, 09:14h
PODIJELI NA
24 SATA
Amelu Tuki naslov prvaka na 800 metara, Ajla Reizbegović oborila rekord BiH na 200 metara star 26 godina
Najbolji skakači iz regiona i Evrope okupili se u Sarajevu: Održani 11. skokovi na Bentbaši, pobjednik Evald Krnić
Užasne slike na Višnjiku: U potrazi za hranom, narkoman se uspio popeti na 1. sprat, ušao u kuću... Drugi ležao na trotoaru!
Pogledajte kako će izgledati veliki stambeno-poslovni kompleks Nijaza Skenderagića, vrijedan 100 miliona KM
Bušenje prve naftne bušotine u Republici Srpskoj trebalo bi da počne krajem maja u selu Obudovac, a krajem trećeg kvartala započeće proces bušenja i druge bušotine na teritoriji Bijeljine, rekao je ministar industrije, energetike i rudarstva RS Željko Kovačević