Vojni zvaničnici rekli su za južnokorejske medije da će dva ratna broda biti poslana na istočnu i zapadnu obalu, javio je u petak BBC.
Seul pokušava umanjiti važnost posljednjeg poteza Sjeverne Koreje, kazavši da se možda pripremaju za testiranje rakete.
U posljednjih nekoliko sedmica, Sjeverna Koreja je pojačala svoju retoriku i prijetila je napadom na američku teritoriju.
Jedna od potencijalnih meta Pyongyanga je i pacifički otok Guam na kojem se nalazi američka vojna baza.
U četvrtak, SAD je potvrdio da će postaviti sistem za odbranu od raketa u Guamu kao odgovor na prijetnje.
- Potezi koje smo uradili imaju za cilj da uvjere američki narod i naše saveznike da možemo odbraniti Sjedinjene Države - rekla je glasnogovornica State Departmenta Victoria Nuland.
(Fena/eb)
ODGOVOR NA PRIJETNJE PJONGJANGA
Južna Koreja nadzire rakete Sjevera
Arhiva 05.04.13, 10:11h
PODIJELI NA
24 SATA
'Kocka je bačena — idemo na potpunu okupaciju Pojasa Gaze': Netanyahu najavio nove vojne operacije
Vučić pomilovao djevojku koja je automobilom udarila studenticu tokom protesta i teško je povrijedila
SNSD pristaje na sve, Amidžić uputio direktan poziv opoziciji: 'Preuzmite sve funkcije!'
Ogorčen na Jadranu: 'Okružili me i potjerali s plaže ako ne platim 75 eura za ležaljku... Više volim stavit šugaman i leći'
Južna Koreja je poslala dva ratna broda s raketnim odbrambenim sistemima dan nakon što je Sjever premjestio raketu na istočnu obalu