Uprava kriminalističke policije pronašla je ukradenu Rembrandtovu sliku Portret oca iz 1630. negdje oko Sremske Mitrovice, javlja B92.
Slika Portret Rembrandtovog oca je 8. januara 2006. godine ukradena iz novosadskog muzeja, kada su dvije maskirane i naoružane osobe vezale čuvara i osim ove, ukrali još tri slike - Rubensovog Seneku, Noćni pejzaž sa ribarom Pietra Francesca Mole i sliku Glava Hrista nepoznatog njemačko-holandskog autora iz 16. vijeka.
Nakon krađe, stručnjaci su procijenili da Rembrandtova slika vrijedi najmanje 2,5 miliona funti.
Ovo Rembrandtovo djelo je ukradeno i prije krađe u Novom Sadu, sredinom devedesetih, nakon čega je pronađeno u Španiji.
(DEPO, BLIN/eb)
SRBIJA
Pronađena ukradena Rembrandtova slika neprocjenjive vrijednosti
Arhiva 11.03.13, 21:27h
PODIJELI NA
24 SATA
Avionu, slomit ću ti krila: Put putuje, bol boluje
I Čaušević reagovao na Konakovićevu izjavu: 'Karadžić, Mladić i Šešelj su koristili riječ 'balije' u ratu, a Konaković u miru'
Irkinja na Pagu snimila jutarnji haos: Snimak odmah postao viralan
Forto održao sastanak sa upravom BHANSA-e: 'Važno je da se kontinuirano jačaju kapaciteti i unapređuju uslovi rada'
Akcijom Uprave Kriminalističke policije i novosadske kriminalističke policije pronađena je Rembrandtova slika, neprocjenjive vrijednosti. U toku je privođenje četiri osobe u novosadsku policiju