Prema pisanju današnjeg Večernjeg lista, postavlja se pitanje kako bi se centraliziranje vlasti u Federaciji BiH odrazilo na pitanje administracije, konkretno zapošljavanja Hrvata u institucijama.
Ako se u obzir uzme činjenica da je policija jedan od najvažnijih čimbenika za održavanje reda i posebno sigurnosti građana, upravo u ovom segmentu obrazovanja primjetna je potpuna diskriminacija kadrova iz reda hrvatskog naroda.
O tome zorno svjedoči struktura zaposlenih na Policijskoj akademiji Federacije BiH, koja bi trebala biti "etalon tolerancije i jednakopravnosti".
Naime, kako navodi "Večernji list", prema dostupnim podatcima u ovoj obrazovnoj instituciji koja ima prefiks "federalna" osim kuharice Ruže već duže vrijeme je zaposlen samo jedan Hrvat.
U organizacijskim jedinicama te ustanove, a riječ je o Odjelu za osnovnu obuku, Odjelu za stručno usavršavanje, Skupini za standradizaciju obuke te Skupini za obuku i rukovanje oružjem, nema zaposlenog niti jednog Hrvata, te stoga ne čudi kako ovu instituciju zovu i SDA akademija.
Slično je stanje i u ostalim federalnim institucijma. Stvari se ne mijenjaju, nacionalna zastupljenost Hrvata je odavno zacementirana. U 55 institucija za koje su dobiveni podatci, skoro 70 posto zaposlenih su Bošnjaci. Takva situacija, međutim, nije u državnim ili županijskim institucijama, što samo upozorava sa čime bi se Hrvati mogli dodatno suočiti preustrojem Federacije BiH, piše Večernji list.
(Fena/eb)
VEČERNJI LIST TVRDI
Na policijskoj akademiji nema posla za Hrvate
Arhiva 13.02.13, 09:44h
PODIJELI NA
24 SATA
Sprema se gradnja mega kompleksa u Sarajevu, mašine na terenu: Iza projekta stoje moćne porodice sa ovih prostora
'Vlast ne podnosi umjetnike koji ne ćute': Zašto je Zoster otkazao koncert na 'Danima piva' u Zrenjaninu?
IShowSpeed u Sarajevu uporno pitao šta je Srebrenica i 11. juli, bh. YouTuber Nuni nije mu htio odgovoriti...
U sarajevskom naselju Dobrinja otvara se još jedno obdaniše: Za mališane od šest mjeseci do polaska u školu
Novi preustroj Federacije BiH znači daljnje razvlašćivanje Hrvata, što se ogleda u informacijama iz bošnjačkih stranaka prema kojima bi se vlast u većem bh. entitetu trebala centralizirati