Na osnovu naredbe Općinskog suda u Sarajevu, izvršen je pretres objekata na sedam lokacija, na području Kantona Sarajevo.
Pronađene su i oduzete zaštitne maske, jakne, municija, mobilni telefoni, gumene i metalne palice i dr., koji se mogu dovesti u vezu s izvršenjem navedenih krivičnih djela.
Zbog postojanja osnova sumnje da su počinili više navedenih krivičnih djela, policijski službenici lišili su slobode šest osoba i to: L.Đ., R.A., Č.A., A.K., N.A. i H.S., svi iz Sarajeva.
Tokom dana nad navedenim osobama će se izvršiti kriminalistička obrada i biti preuzete zakonom predviđene mjere.
- Kriminalistička obrada je u toku i kad se završi uz konsultaciju s postupajućim kantonalnim tužiocem poduzet ćemo dalje mjere. Hoće li osobe lišene slobode biti predate tužiocu pa da tužilac zatraži pritvor, to ćemo vidjeti kad ih predamo - kazao je Agenciji FENA glasnogovornik MUPKS-a Irfan Nefić.
(FENA/md)
AKCIJA 'MASKA' MUP-a KS
Šest osoba uhapšeno zbog sumnje da su organizovali razbojništva
Arhiva 11.02.13, 13:53h
PODIJELI NA
24 SATA
Društvo treba slobodne medije: Sve je više prijetnji i napada na novinare u BiH
Sprema se novi haos u Srbiji? Objavljena tajna prepiska naprednjaka, evo kako planiraju kontraskupove
Spektakularan koncert Amire Medunjanin: Kako je Bingo Group Festivalski trg pretvorio u Naše mjesto
Veselo u RS-u, ne štede uvrede: 'Politički manijače, ti si dno...'
Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo su jutros u 06.00 sat, uz koordinaciju postupajućeg tužioca Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, proveli akciju kodnog naziva "Maska", a radi dokumentovanja krivičnih djela razbojništva