- Mi smo, naravno, spremni da razgovaramo o britanskim željama, kazala je kancelarka odgovarajući na pitanje novinara na margini konferencije za štampu koju je održala s predsjednikom Benina Thomasom Bonijem Yayijem i dodala: "Ali, ne treba da gubimo iz vida da i druge zemlje također imaju želja i da moramo pronaći uravnotežen kompromis".
- Imamo još vremena, a ono što je na prvom mjestu dnevnog reda je plan budžeta jer to uvjetuje rast u Evropi, što je isto tako u interesu Velike Britanije, rekla je njemačka kancelarka, javlja AFP.
(FENA, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/eb)
ANGELA MERKEL
Njemačka kancelarka spremna da razgovara o britanskim željama
Arhiva 23.01.13, 15:35h
PODIJELI NA
24 SATA
Vlasnici iz Tešnja, ali firma u Vogošći: Koja je najveća kompanija u Sarajevu, a ko je najveći privatnik?
Ljetu (ni)je došao kraj: Nedim Sladić otkriva vrijedi li planirati odmor za kraj avgusta i u septembru
Sivi oblaci se nadvili: Večerašnje projekcije Sarajevo Film Festivala na otvorenom premještaju se u zatvorena kina
Baka iz Srbije (99) otkrila tajnu dugovječnosti: Ni hrana ni genetika, već jedna stvar koju svi zaboravljamo
Njemačka kancelarka Angela Merkel kazala je u srijedu kako je spremna da razgovara o britanskim željama koje se odnose na Evropsku uniju, nakon što je britanski premijer obećao da će, ako bude ponovo izabran, organizirati referendum o pripadanju Velike Britanije Evropskoj uniji