U gradu Malgobeku u Ingušetiji ubijen je policajac, a 16 je povrijeđeno u eksploziji dvije bombe u lokalnoj trgovini. Pet povrijeđenih osoba je u teškom stanju, a dvije su nakon pomoći puštene kući, izjavili su bolnički izvori.
U zasebnom izgredu, žena koja je prodavala na kiosku u Malgobeku ubijena je u pucnjavi nepoznatih napadača, javio je Interfaks. U većinski muslimanskim područjima Sjevernog Kavkaza prodavači na kioscima, koji prodaju i alkoholna pića, česta su meta islamističkih militanata koji žele uvesti šerijatsko pravo u Ingušetiji.
Takođe, u susjednom Dagestanu nepoznati napadač otvorio je vatru iz automatskog oružja na vjernike koji su išli u džamiju u selu Tarkiju. Pritom je ubijen imam, a jedna je osoba ranjena.
Interfaks je javio da su takođe u Dagestanu, u pokrajini Magaramkentu, oko 170 km jugoistočno od prijestolnice Mahačkale, nepoznati napadači ubili lokalnog zvaničnika, pucajući na njega dok se vozio u autu, prenosi Hina.
(FENA, BLIN/DEPO/sv)
RUSKI SJEVERNI KAVKAZ
Četvoro mrtvih u dva napada
Arhiva 04.06.10, 19:19h
PODIJELI NA
24 SATA
Invazija osa na otoke i plaže, napadaju, ubodi sve opasnij, ljekari savjetuju: Najvažnije da vam se ovo ne dogodi...
U Sarajevu sahranjen doajen bh. pozorišne scene Josip Pejaković
Kultni beogradski rok autor, pjesnik, kompozitor i muzički producent Nikola Vranjković večeras u BKC-u
SBiH tvrdi: Kompanija koja bi trebala uvesti izborne tehnologije u BiH je umiješana u brojne kontroverze
Najmanje četiri osobe su ubijene na ruskom Sjevernom Kavkazu, uzavrelom području koje je godinama uporište islamističkih pobunjenika, javljaju ruski mediji.