U 82. GODINI

Umro Larry Hagman, zvijezda serija 'Dallas'

Arhiva 24.11.12, 13:34h

Juče ujutro, u 82. godini života, nakon duge borbe s rakom grla, preminuo je glumac Larry Hagman, zvijezda iznimno popularne serije "Dallas"

Larry HagmanMlađe generacije vjerovatno ga ne pamte, ali stariji će znati da je Hagman utjelovio hladnog i proračunatog naftaša J.R. Ewinga u jednoj od najpopularnijih sapunica svih vremena.

Njegova karijera započela je davne 1965. kada se pojavio poznatom američkom sitcomu "I Dream of Jeannie", ali tek ga je "Dallas", koji je počeo snimati 1978., pretvorio u međunarodnu zvijezdu.

Serija je pratila bogatu teksašku obitelj koja je trgovala naftom i stokom, a njihovi su životi, kako to i inače biva u sapunicama, bili ispunjeni prevarama, obmanama, porodičnim razmiricama, nasiljem, nevjerom i nevjerovatnim obratima.

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZTIN/md)