Riječ je o drugoj knjizi od planirane četiri koje bi trebale obraditi kompletnu povijest animiranog filma, a ovog zahtjevnog posla prihvatio se jedan od najuglednijih švedskih izdavača ove vrste literature, izdavačka kuća "Optimal Press".
Knjiga 'Kompozitori vizuelnog 2' bit će promovirana krajem septembra, na jednom od najvećih svjetskih književnih događaja - Sajmu knjige u Göteborgu.
Midhat Ajanović Ajan rođen je 1959. godine u Sarajevu, a od 1994. živi i radi u Göteborgu. Ovdašnjoj javnosti je poznat kao vrsni animator i filmski kritičar, a posljednjih godina i kao autor velikog broja književnih i stručnih radova koji su objavljeni ili prevedeni na više stranih jezika.
Također, autor je pet romana i nekoliko knjiga i eseja o filmu, kao i brojnih nagrađivanih animiranih filmova i stripova.
U Göteborgu trenutno radi kao filmski pedagog, a prije nekoliko godina odbranio je i doktorsku disertaciju iz filmologije.
Jedan je od prvih kolumnista i saradnika DEPO PORTAL-a.
(DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN)