Jedva nešto bolje nego u navedenim gradovima, bilo je u Senju, gdje je jutros izmjereno 27 te u Splitu, gdje je izmjereno 26 stepeni Celzijusa. U Unutrašnjosti, jutros je nešto svježije nego na Jadranu, uz temperature od 10-19 stepeni, prenosi dnevnik.hr.
Sunčano vrijeme nastavit će se i poslijepodne. Vjetar u unutrašnjosti biti će slab, a najviša dnevna temperatura još malo viša. Najviša dnevna temperatura bit će od 30 do 35, a na Jadranu, u unutrašnjosti Istre i Dalmacije većinom između 33 i 38 stepeni.
U Gorskoj Hrvatskoj i na sjevernom Jadranu također sunčano i vruće, na Jadranu i vrlo vruće. U gorju temperatura može porasti do 32 stepena, a na moru će ponegdje porasti i do 37 stepeni. Poslijepodne će puhati vjetar sa zapada.
Sunčano i vruće, naravno, ostaje i u Dalmaciji. U drugom će dijelu dana i ovdje puhati većinom jugozapadnjak i sjeverozapadnjak. Najviša dnevna temperatura bit će između 33 i 37 stepeni.
Temperatura mora na većini postaja je između 24 i 26 stepeni, a UV-indeks će i danas na području naše zemlje i okolnih krajeva biti visok.
Sunčano i vruće nastavit će se i dalje, a sredinom tjedna najviša dnevna temperatura mjestimice će rasti i do 38 stupnjeva. Isto vrijedi i za Jadran, nastavit će se sunčano i vruće pa i vrlo vruće. Iako će uz more temperatura također rasti, ipak će najviše vrijednosti tradicionalno biti rezervirane za unutrašnjost Dalmacije gdje na mjestima očekujemo i do 40 stepeni.
(DEPO/BLIN/em)
POVRATAK VISOKIH TEMPERATURA
Stiže novi val vrućine, kraj avgusta idealan za godišnji odmor na Jadranu
Arhiva 20.08.12, 09:02h
PODIJELI NA
24 SATA
'Kultura na ulice 2025!' i ovog vikenda: Koncert ansambla Spectra ispred Narodnog pozorišta Sarajevo
Imenovan novi generalni direktor JU Dom zdravlja Kantona Sarajevo: Ko je mr. sci. dr Elvedin Tatarević?
Varnice između bivše direktorice i nove uprave KCUS-a: Izetbegović tvrdi da vlada haos, iz KCUS-a uzvraćaju...
Počinje evakuacija bh. državljana iz Izraela i Irana, u Beograd već stiglo 38 ljudi
Paklene vrućine ne jenjavaju, a jutros u 7 sati Karlobag i Dubrovnik su se probudili na visokih 28 stepeni, javljaju hrvatski mediji