Naime, Holmes je 20. jula, na premijeri filma o Batmanu "Vitez tame: Povratak" u Aurori, predgrađu Denvera u Koloradu, upao u kino dvoranu maskiran i naoružan automatskim puškama, pištoljima i sačmaricom, te u nasumičnoj pucnjavi ubio 12, a ranio 58 ljudi.
Bruce Wayne je stariji, nakon osam godina izbivanja ni njegova fizička sprema nije onakva na kakvu smo navikli a negativac nikada nije bio brutalniji…. No, ipak Batman (Christian Bale) izlazi iz svoje jazbine i bori se za svoj grad jer zločinci su ovoga puta oštriji no ikada… Bane (Tom Hardy) i Catwoman (Anne Hathaway) poigrat će se s njegovim umom i iskušati sve njegove granice |
Među žrtvama je bila i šestogodišnja djevojčica, 27-godišnji mladić koji je slavio rođendan taj dan te novinarka koja je preživjela pucnjavu u Torontu ovog ljeta.
Nakon stravičnog masakra napadač je uhapšen, premijera u Parizu otkazana, a za sam film ostao je vezan sablastan osjećaj.
Premijera u Sarajevu trebala bi se održati kako je i planirano, 26. jula, a u zraku je ostalo pitanje: ko će biti dovoljno hrabar da nakon događaja u Aurori dođe na bh. premijeru?!
VEZANI TEKST: HISTORIJA POMRAČENOG UMA: Psihologija masakra - kako prepoznati poremećenu osobu čiji se bijes pretvara u akciju?!
(DEPO PORTAL/dg)