MOSTAR

U Neretvi pronađeno tijelo Čeha koji je skočio sa Starog mosta

Arhiva 19.07.12, 13:54h

Tijelo Čeha iz Brna Svatopluka Mrazeka (29) koji se u nedjelju naveče utopio u Neretvi pronađeno je danas oko podne

filmske lokacije_Mostar_Stari mostNa zahtjev Policijske uprave Mostar, pet pripadnika ronilačkog tima iz Zeničko-dobojskog kantona stiglo je jutros u Mostar, gdje je na području korita ispod Starog mosta pa sve do Lučkog mosta, organizovana potraga.

Mrazek se u nedjelju, 15. jula u 21.10 sati popeo na most zajedno sa svojim prijateljem koji je skočio nekoliko minuta prije njega i izašao živ i zdrav iz rijeke.

Za njim je krenuo i Mrazek, koji je, kako govore očevici, nezgodno upao u rijeku i njegovo tijelo bilo je nepomično odmah po udaru u vodu.

VEZANI TEKST: MOSTAR: Državljanin Češke skočio sa Starog mosta, nekoliko minuta plutao Neretvom i utopio se

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)