"Na nas se propisane cijene za roaming koje imaju cilj smanjenje cijene roaminga u mobilnoj telefoniji unutar zemalja EU ne odnose", rekla je Amela Odobašić, šefica sektora za Odnose s javnošću RAK-a BiH.
Naglašava da se ugovori o roamingu sklapaju između pojedinačnih telekomunikacijskih operatera, što znači da njih ne spriječava da s ciljem zaštite interesa krajnjih korisnika ponude niže cijene.
Također, ističe da se ugovori između telekom operatera sklapaju na komercijalnoj osnovi.
Po izračunima Evropske komisije novo sniženje cijena roaminga trebalo bi donijeti poslovnim ljudima koji putuju unutar EU-a godišnju uštedu veću od hiljadu eura, dok će prosječnoj porodici koja ljetuje u drugoj zemlji članici EU-a donijeti uštedu i do 200 eura godišnje.
(FENA, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
IAKO SU 1. JULA U EU STUPILI NOVI PROPISI
U Bosni i Hercegovini i dalje veće cijene poziva!
Arhiva 03.07.12, 10:32h
PODIJELI NA
24 SATA
Sajfer se oglasio nakon ranjavanja: Nisam kriminalac, ali ni šmeker, ja sam...
Fatalna Mirnesa iskreno: Ne pada mi na pamet da otkrijem gdje je novac
Općina Stari Grad Sarajevo predala novi idejni projekat za rekonstrukciju bazena Bentbaša
Preminuo je Ozzy Osbourne: Ikona heavi metala izgubila je bitku sa Parkinsonovom bolešću
Iako su od 1. jula u Evropskoj uniji na snagu stupili novi propisi kojim se smanjuju cijene roaminga, koje plaćaju korisnici mobilnih telefona kada ih koriste u inostranstvu, to za korisnike mobilnih uređaja u BiH neće značiti ništa, jer BiH nije članica EU, rekli su za današnji "Večernji list BiH" iz Regulatorne agencije za komunikacije BiH (RAK)