FEDERALNI PREMIJER NERMIN NIKŠIĆ

Nije tačno da Vlada FBiH vrši pritisak na dioničare da joj daju punomoć, već to rade Trivun i njegovi saučesnici!

Arhiva 25.06.12, 16:42h

Predsjednik Nadzornog odbora Bosnalijeka d.d. Sarajevo Veljko Trivun još jednom je odlučio obmanuti javnost i dioničare ove firme, podmećući Vladi FBiH aktivnosti koje on i njegovi saučesnici već duže vremena provode u ovoj kompaniji - navodi se u saopćenju za javnost premijera Federacije BiH Nermina Nikšića povodom posljednjih javnih istupa predsjednika Nadzornog obora Bosnalijeka d.d. Veljka Trivuna

Nermin NikšićU saopćenju se ističe da nije tačno da Vlada FBiH, premijer ili bilo koji službenik Vlade FBiH na bilo koji način vrši pritisak i prijeti radnicima - dioničarima Bosnalijeka gubitkom posla, već to rade Trivun i njegovi saučesnici.

"Nije tačno da Vlada FBiH vrši pritisak na bilo kojeg dioničara da da svoju punomoć Vladi FBiH, već to rade Trivun i njegovi saučesnici. Naime, Vlada FBiH i resorno ministarstvo dobili su ogroman broj informacija od dioničara koji tvrde da nikome nisu dali punomoć, niti su uopće prisustvovali Skupštini dioničara, a da je njihov glas uredno evidentiran! Također, sam Odbor za glasanje na protekloj Skupštini dioničara izrazio je sumnju da je došlo do falsifikovanja velikog broja punomoći“, kaže se u saopćenju federalnog premijera.

"O svemu ovome već su obaviješteni pravosudni organi i vjerujem da će njihova reakcija uslijediti veoma brzo", naveo je Nikšić.

Vlada Federacije BiH, kako se ističe, odlučna je u nakani da osigura zakonito poslovanje svih privrednih društava u FBiH, pa tako i Bosnalijeka, i tu ni Trivun, niti bilo ko drugi ne mogu uraditi ništa što bi to spriječilo.

"Ovim putem želim pozvati sve dioničare društva Bosnalijek d.d. Sarajevo da daju podršku Vladi Federacije BiH u borbi protiv korupcije i kriminala, tako što će izdati punomoć na ime predstavnika Vlade Federacije BiH za Skupštinu dioničara društva zakazanu za 7. juli ove godine.

"Jedino na ovaj način možete biti sigurni da će Vaš zastupnik glasati u skladu sa Vašim instrukcijama. Više informacija možete dobiti na telefone:(033) 563 455; 563 506; 563 514; 563 517. Unaprijed se zahvaljujem na podršci svim dioničarima“, navodi se u saopćenju premijera Nermina Nikšića, prenosi Ured za odnose s javnošću Vlade FBiH.

Naime, predsjednik Nadzornog odbora kompanije Bosnalijek d.d. Veljko Trivun danas je uputio saopćenje  za medije u kome navodi da je dobio više informacija o zaprimljenim prijetnjama, od dioničara ove kompanije da se na njih vrši pritisak (zaposlenicima dioničarima prijetnje gubitka posla, a drugim dioničarima nezaposlenicima podnošenjem krivičnih prijava) da opozovu punomoći o zastupanju dioničara u radu i odlučivanju Skupštine Bosnalijek d.d. Sarajevo, sazvane za 7. jula ove godine, te da potpišu izjavu o nedavanju punomoći o učestovanju i radu Skupštine Bosnalijek d.d. Sarajevo sazvane i održane 16. juna.

Prijetnje su, kako tvrdi Trivun, poslane iz Kabineta premijera Federacije BiH Nermina Nikšića.

VEZANI TEKST: VELJKO TRIVUN, PREDSJEDNIK NADZORNOG ODBORA BOSNALIJEKA: Nermina Nikšića tužimo jer nam je prijetio, klevetao nas i za to iskorištavao moć položaja!


(FENA, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)