BANJALUKA

Zdravstveno stanje Đorđa Rogića se dodatno pogoršalo

Arhiva 16.06.12, 17:48h

Dodatno je pogoršano zdravstveno stanje Đorđa Rogića, koji od 4. juna štrajkuje glađu zbog oduzimanja prava tokom revizije statusa invalidnosti koju vodi Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite RS-a

Pogoršano zdravstveno stanje Đorđa Rogića, koji od 4.juna štrajkuje glađu

Iz Univezitetsko-kliničkog centra Banja Luka, gdje je Rogić smješten prije par dana, saopćeno je da i dalje odbija hranu i lijekove koji se uzimaju oralno.

Ovaj 56-godišnji ratni vojni invalid iz Banje Luke navodi da neće odustati od štrajka glađu, koji je počeo 4. juna u Parku "Mladen Stojanović" u Banjoj Luci, sve dok se ne ispravi, kako kaže, nepravda zbog koje je iz prve prebačen u petu kategoriju invalidnosti.

Taj vid izražavanja protesta ovog ratnog vojnog invalida ne podržava resorni ministar Petar Đokić, koji je ranije razgovarao s Rogićem te je dogovoreno da on bude podvrgnut specijalističkom ljekarskom vještačenju da bi se utvrdilo njegovo trenutno zdravstveno stanje, koje je posljedica ratnih povreda i oboljenja koja su u međuvremenu nastupila.

Rogić, koji je pristao da ode u bolnicu, ne prestaje sa štrajkom dok se sve i ne provede ono što je resorni ministar obećao.

FENA/đk