FOTO/BRUTALNA UBISTVA CIVILA

Pogledajte 'Duhove', Asadove plaćenike krive za pokolje žena i djece širom Sirije

Arhiva 11.06.12, 20:40h

U javnost su procurile fotografije muškaraca koje sirijska javnost krivi za masovne pokolje civila. Zovu ih "Duhovima"

'Duhovi', foto: Daily Mail

"Duhove" krive za pokolje žena i djece širom Sirije. Ubijaju ih metkom u čelo iz neposredne blizine ili, još brutalnije, prerežu im grkljan i puste ih da iskrvare na smrt, piše Daily Mail pozivajući se na povjerljive izvore iz Sirije.

'Duhovi', foto: Daily Mail

Njihova je zadaća obaviti Asadove prljave poslove kako bi vlada mogla mirne duše oprati ruke od pokolja kao što je bio slučaj s nedavnim pokoljem u Huli. Princip rada im je gotovo uvijek isti. Nakon što vojska prestane granatiranje nekog grada oni u njega ulaze i obavljaju etničko čišćenje.

'Duhovi', foto: Daily Mail
Dr. Mousab Azzawi, voditelj sirijske mreže za ljudska prava liječio je neke od njih, te ih je usporedio s čudovištima.

- Imaju ogromne mišiće, velike mješine i duge brade. Koriste steroide kako bi povećali tjelesnu masu. Morao sam s njima razgovarati kao s djecom, jer imaju izrazito nisku inteligenciju, rekao je Azzawi.

'Duhovi', foto: Daily Mail

- To ih čini još gorima. Ta kombinacija snage i slijepe odanosti Asadovom režimu strašna je, dodao je, prenosi u ponedjeljak Dnevnik.hr.

(FENA/dg)