VJEKOSLAV BEVANDA

Proračun za 2012. donesen je odgovorno

Arhiva 31.05.12, 14:42h

Usvajanje proračuna je krucijalna stvar i vrlo sam zadovoljan što je danas usvojen. Sada se možemo vratiti obavezama koje nas čekaju, kazao je predsjedavajući Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda

Vjekoslav Bevanda/ Foto: Depo portalBevanda je istakao da je ovaj proračun donesen odgovorno. Neke stvari su, kazao je, u posljednje vrijeme netačno iznošene.

"Fiskalno vijeće nije stranačko i u njemu učestvuju ljudi po funkciji. Ovo je prvi put da je jednoglasno donesen Fiskalni okvir. Proračun je povećan za 45 miliona KM, a izdvajanja s jedinstvenog računa od indirektnih poreza povećana sa 685 na 750 miliona KM", pojasnio je Bevanda.

"Mislim da će se uskoro vidjeti, shodno krizi, da je iznos od 750 miliona KM koji je garantiran državi BiH za rad njenih institucija najveća sigurnost za BiH", kazao je predsjedavajući Vijeća ministara Vjekoslav Bevanda.

VEZANI TEKST: DOM NARODA PSBIH: Usvojen budžet institucija BiH za 2012. godinu u iznosu od 950 miliona KM!

SULEJMAN TIHIĆ NAKON USVAJANJA BUDŽETA: SDA ostaje u vlasti, nema razloga da nas se isključi

(FENA, DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)