OPOZICIONO GRUPISANJE U BANJALUCI

Svetlani Cenić ponuđeno da bude zajednički kandidat opozicije za gradonačelnika Banjaluke

Arhiva 20.05.12, 14:50h

Predsjednik PDP-a Mladen Ivanić potvrdio je jučer za "Avaz" da će razgovarati s liderom SDS-a o novom zajedničkom kandidatu za gradonačelnika Banje Luke kao i zajedničkom nastupu na lokalnim izborima u RS gdje god je to moguće

Mladen Ivanić

Ivanić, međutim, kaže da će se to dogoditi samo ukoliko je SDS odustao od ideje da kandidara svog čovjeka za gradonačelnika najvećeg grada u RS.

- Ako oni ostaju pri stavu da idu sa svojim kandidatom, onda nemamo o čemu razgovarati. Kad je PDP odustao od svog kandidata u Banjoj Luci, gdje je jača stranka od SDS-a, onda to mogu i oni - poručio je Ivanić.

Iz SDS-a jučer nisu željeli komentirati posljednja dešavanja i odustajanje zajedničkog kandidata Srđana Praštala, koji se povukao zbog izostanka podrške stranke Mladena Bosića, a što bi se umnogome moglo odraziti na globalni opozicioni front u RS prema neprikosnovenom SNSD-u.

Potpredsjednik PDP-a Branislav Borenović rekao nam je da banjalučki ogranak ove stranke više ne želi razgovarati s lokalnim SDS-om, "jer su nekorektni i neprincipijelni".

Partijski lideri

U posljednje vrijeme ekonomski ekspert Svetlana Cenić sve češće se spominje kao mogući zajednički kandidat opozicije. Ona je jučer u izjavi za "Avaz" potvrdila da su joj ponudili takvu mogućnost.

- Rekla sam im jasno i glasno, mogu samo kao nestranački kandidat i da se svi okupe oko te ideje. Mene ne zanimaju partijski lideri i nisam uključena u bilo kakve razgovore - kazala je ona.


BL!N/đk