- U svakom slučaju, ovo je izvanredna vijest, jer je stanje na tržištu nafte zaista bilo dostiglo kritičnu tačku, kažu iz Udruženja, dodajući da će više informacija o pojeftinjenju i novim cijenama goriva, ako ih bude, biti dostupno nakon 1. maja.
Kako su najavili hrvatski mediji, zbog poboljšanja stanja na svjetskom tržištu nafte, nakon četiri mjeseca uzastopnog rasta, cijene benzina će osjetno pasti, dok će dizel tek neznatno pojeftiniti.
Najprodavanijem eurosuperu 95 cijena će pasti za 34 lipe, što je, preračunato u bh. valutu, oko devet feninga. Eurodizel će pojeftiniti oko šest lipa, što je nešto više od jednog feninga.
Budući da sirovu naftu, ističu iz Udruženja, BiH pretežno uvozi od istih dobavljača kao i Hrvatska, pozitivne trendove smanjenja cijena možemo uskoro očekivati i u našoj zemlji.
(FENA/dg)
POBOLJŠANJE SITUACIJE NA SVJETSKOM TRŽIŠTU NAFTE
Nakon 1. maja pojeftinjuje gorivo?
Arhiva 30.04.12, 08:19h
PODIJELI NA
24 SATA
Staljin i Berija bi se postidili na Dodikov prijedlog: Vukanović otkrio šta sadrži novi zakon
Nalaz i mišljenje vještaka otkrili detalje o smrti starice na području Ozrena
Travel blogerica pronašla jeftino mjesto za ljetovanje: Cijeli dan jedete i pijete za 10,50 eura
Baščaršijske noći 2025: Objavljena imena učesnika koji nastupaju na Festivalu... Otvaranje u znaku sevdaha
Ukoliko od sutra gorivo pojeftini u Hrvatskoj i ako je razlog pojeftinjenja smanjenje rafinerijskih cijena nafte, onda bi, zasigurno, gorivo na benzinskim pumpama u BiH trebalo također pojeftiniti, izjavili su iz Udruženju prometnika naftnih derivata Privredne komore FBiH za današnji "Dnevni avaz"