Pretresom stana u ulici Prvomajska, općina Novi Grad Sarajevo, koji koristi S.F., pronađeno je i oduzeto oko 11 kg zeljaste materije koja asocira na marihuanu, dva pištolja ("HS" kalibra 9 mm i "CZ" kalibra 6,35 mm) za koje ne posjeduje dozvole, 40 metaka kalibra 9 mm i četiri metka kalibra 6,35 mm, digitalna vaga, tri mobilna telefona i određena suma novca koja najvjerovatnije potječe od prodaje droge.
Nakon završene kriminalističke obrade, S.F. će danas uz službeni izvještaj biti predat tužiocu Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu.
Portparol MUPKS-a Irfan Nefić posebno je zahvalio građanima koji su blagovremenim dojavama i informacijama pomogli policijskim sužbenicima u realizaciji ove akcije.
Službenik Odjeljenja za borbu protiv zloupotreba opojnih droga Admir Vatreš rekao je da je ulična vrijednost oduzete droge koja je bila namijenjena području grada Sarajeva oko 100.000 KM te da je uhapšeni odranije poznat policiji.
(FENA/em)
SARAJEVO
U stanu u Švrakinom selu pronađeno 11 kg marihuane, diler uhapšen
Arhiva 22.03.12, 13:07h
PODIJELI NA
24 SATA
Ne radi se o Schmidtu – Dodik ruši Bosnu i Hercegovinu: Ispod površine krije se mnogo širi strateški plan!
Šta donosi novi zakon: U budući izračun penzija u FBiH ulazi prosječna plaća, očekuje se veći rast
Mladić porijeklom iz BiH ubio muslimana u džamiji u Francuskoj, sumnja se na islamofobiju
Prostakluk Dodika: Bećirovića nazvao kretenom i idiotom, spominjao i Aliju Izetbegovića
Policijski službenici Odjeljenja za borbu protiv zloupotreba droga MUPKS-a jučer su lišili slobode S.F. (rođen 1983., nastanjen u Sarajevu), zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivična djela neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet droga te kršenje Zakona o nabavljanju, držanju i nošenju oružja i municije, saopćeno je danas na konferenciji za novinare