ŠTA SU NA JAHORINI RADILI 'ZAROBLJENI' PREDSJEDNICI

Tadić se grudvao, Komšić sankao, Josipović grijao uz vino, a kasnije zapjevali narodnjake

Arhiva 05.02.12, 12:01h

Tadić se grudvao, Komšić sankao, a Josipović grijao se uz vino. Nakon što su večerali janjetinu, predsjednici su se opustili u obližnjem kafiću uz narodnjake

tadic i josipovic"Kako volim ovog Josipovića! Mnogo je dobar čovek", reče srbijanski predsjednik Boris Tadić oko dva sata u noći na subotu. Nisu mu smetali ni hladnoća niti snijeg što je zapadao dva metra oko hotela na Jahorini kraj Sarajeva. Ondje su dva predsjednika ostala zatočena nakon trilateralnog sastanka s članovima Predsjedništva BiH.

Razgovarali su o tome da se ratnim zločincima sudi u državi u kojoj prebivaju. Nakon što su večerali janjetinu, predsjednici su se opustili u obližnjem kafiću uz tamburice i bend koji je bio jako raštiman. Ivi to nije smetalo, kao ni to što su Tadiću pjevali srpske narodnjake.

- Izgledali su kao dvojica 20-godišnjaka na rođendanu. Bili su ozareni, nazdravljali su, obojica bez kravata, Tadić u trapericama. Tamburaši su im svirali za stolom, a Tadić je plaćao pjesme i plesao - prepričao je gost koji se zatekao u kafiću.

Ipak, kaže da nisu pretjerivali, pa su popili samo dvije čaše vina. Josipović je oko dva sata otišao u krevet, a Tadić je potom uzeo mikrofon i otpjevao pjesmu Harisa Džinovića “Kako mi nedostaješ”. Oko tri sata i on se umorio. Izjutra se Josipović počeo probijati džipom prema Zagrebu.

Na skijalištu na Jahorini grudvao se samo Boris Tadić. Član Predsjedništva BiH Željko Komšić probao je motorne sanke, a hrvatskom predsjedniku Ivi Josipoviću nije bilo do zimskih radosti na -16 stepeni.
(24sata.hr, DEPO PORTAL, BLIN/dg)