Mašine "Hercegovinaputeva" neprestano su radile na dionici puta gdje se lavina obrušila na vozila i tokom dana uspjeli su da dođu na oko kolometar i po do njih pa su pozvali u pomoć i Gorsku službu spasavanja iz Foče koja je uspjela da evakuiše putnike, ali su u lavinama ostala vozila.
Prema Golubovim riječima, tokom spasavanja u lavini su ostala dvojica bagerista "Hercegovinaputeva", jer je smrzlo gorivo u mašinama.
"Uspjeli smo uspostaviti kontakt sa jednim radnikom, dok nam je drugi nedostupan", kaže Golub i dodaje da pokušavaju dostaviti gorivo za mašine da bi uspjeli da izvuku kolege iz lavine, jer su moguća nova obrušavanja.
(SRNA/dg)
U LAVINI OSTALA DVOJICA BAGERISTA
Evakuisani zarobljeni putnici u mjestu Suha
Arhiva 04.02.12, 20:56h
PODIJELI NA
24 SATA
Iran odlučio: Povlačimo se iz sporazuma o neširenju nuklearnog oružja
Ko je ubijeni MMA borac? Rođen je u BiH, imao probleme sa zakonom: Zatvor, droga, prijetnje testerom...
Amir Gross Kabiri: Izrael će pobijediti, svijet svjedoči našoj moći
Nadogradnja sistema SPARTA: Još 45 kamera za prepoznavanje i akviziciju registarskih oznaka
Jedanaestoro ljudi uspješno je večeras evakuisano iz vozila koja su od sinoć bila zarobljena u snježnoj lavini u mjestu Suha na putu Gacko-Tjentište i oni su bezbjedno smješteni na Tjentištu, potvrdio je Srni Milorad Golub iz Službe za održavanje puteva preduzeća "Hercegovinaputevi"