Organizator prvenstva, Klub ekstremnih sportova Extreme Sport, u augustu ove godine na istoj lokaciji organizira predsvjetsko prvenstvo na kojem će učestvovati 120 takmičara iz cijelog svijeta, te nekoliko hiljada posjetilaca iz Bosne i Hercegovine i zemalja regije, saopćeno je iz Gramofona.
''Ponosni smo što ćemo u augustu ugostiti brojne takmičare iz svijeta, organizirati prestižno takmičenje kada je vrhunski sport u pitanju te našim gostima predstaviti bh. olimpijske planine na najljepši način'', rekao je Mirvad Zenuni iz Extreme Sport Cluba.
Svjetsko prvenstvo u preciznom slijetanju paraglajderom organizira se svake dvije godine pod nadzorom Međunarodne vazduhoplovne federacije (FAI), koja je priznata od Međunarodnog olimpijskog komiteta, a Bosna i Hercegovina će prvi put biti domaćin najvećeg svjetskog takmičenja u paraglajdingu.
(FENA, DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)
OD 18. DO 25. AUGUSTA 2013.
Svjetsko prvenstvo u paraglajdingu na Bjelašnici
Arhiva 02.02.12, 14:29h
PODIJELI NA
24 SATA
'Vrlo je opasno ignorisati instituciju ombudsmena koja je utvrdila da procedura izbora direktora KCUS-a nije u skladu sa zakonom '
Njemački div kreće u projekat 'težak' 195 miliona KM nedaleko od Sarajeva
Neobična crvena zmija pronađena u bh. susjedstvu: U životu ovo nismo vidjeli
SDP BiH: Podržavamo nove tehnologije u izbornom procesu, takav zakon smo predložili još prije 7 godina
Sedmo svjetsko prvenstvo u preciznom slijetanju paraglajderom bit će održano od 18. do 25. augusta naredne godine na Bjelašnici