Naime, na siteu, čije ime ne navodimo zbog direktne promocije koju bismo time činili, nalaze se fotografije maloljetnica koje su po svom sadržaju jako slične onima na tzv. "Glamour" stranicama, a na svaku fotografiju moguće je ostaviti i komentar.
Kako tvrde iz AntiGLAMOUR-a, fotografije su zloupotrijebljene, graniče sa pornografijom, a na stranicu su stavljene protivno volji osoba koje su na njima.
Tim povodom članovi grupe AntiGLAMOUR obratili su nam se saopštenjem u kojem ponovo pozivaju polciju da se aktivno uključi u suzbijanje dječje pornografije.
"Na fotografijama su i djevojčice iz Bosne i Hercegovine. Da li će MUP i dalje mirno posmatrati situaciju, ili možda reći da se ni ovdje ne radi o dječjoj pornografiji te da nemaju ovlasti? Prije su Facebook pravila bila prepreka, sada ne bi trebalo biti problema", navodi se u saopštenju.
Kako su objavili na svojoj stranici, site je prijavljen Federalnoj upravi policije, te čekaju njihovu reakciju.
(DEPO PORTAL/dg)
VEZANI TEKSTOVI:
ALARMANTNO/ AKCIJA PROTIV ZLOSTAVLJANJA MALOLJETNIKA NA FACEBOOKU: Najveća ku..a na Vratniku, svi je gu...i, izvršila abortus... Fuj, Stari Grade, šta ti ku..e rade!
ANTIGLAMOUR REAGUJE NA TVRDNJE POLICIJE: Ako policija ne može kazniti dječju pornografiju, mi ćemo naći načina da zaštitimo našu djecu!