To su djela: "Film Mobitelom" Nedžada Begovića, "Treće poluvrijeme" Igora Tešeća, "Heroj našeg doba" Šekija Radončića, "Fejs jedne porodice" Nemanje Ivanovića, "Anđeo Srebrenice" Ade Hasanovića i "Vrijeme" Marka Šipke.
Očekuje se da će nakon završetka nacionalnih selekcija u stotinjak zemalja široma svijeta u internacionalnu selekciju proći oko hiljadu programa od čega će u Berlinu biti odabrano 90.
Član međunarodnog selekcionog tima u Berlinu biće i Ljiljana Preradović, urednica RTRS-a.
Bosna i Hercegovina je jedina zemlja u Regionu koja je u posljednja dva INPUT-a, u Budimpešti i Seulu, imala predstavnike u ‘finalu’.
Dokumentarni film Srđana Šarenca "Selo bez žena" lani je bio ‘hit’ u Seulu. Uspjesi se teško ponovljaju ali se vjeruje da se bar jedan, od šest BH predstavnika, i ovaj put može probiti u finale, saopćava Nacionalni koordinator INPUT-a za BiH.
(FENA/em)
BORBA ZA PUT U SIDNEJ
Šest bh. filmova u međunarodnoj selekciji u Berlinu
Arhiva 15.01.12, 13:28h
PODIJELI NA
24 SATA
Srebrenica i Aleksandar Vučić od 'pokajanja' do odobravanja: Tog 11. jula 2015. jedna ga je majka čak i zagrlila...
Nakon vijesti o gašenju: Sutra posljednji radni dan za uposlenike Al Jazeere Balkans
U Sarajevu otvorena izložba 'Trideset godina poslije' Damira Šagolja: 'Šta sam vidio od 1996. do danas'
Novi termin za TV Bingo Show: Federalna televizija prvi put odgodila emitovanje popularne emisije
U maju će u Sidneju biti održana najveća skrining konferencija javnih servisa cijelog svijeta. Šest filmova iz Bosne i Hercegovine će se u međunarodnoj selekciji u Berlinu boriti za ulazak u finalni program u Sidneju