Svjedok Edin Džihanić, nezaposleni konobar iz Sarajeva, je rekao da ga je Sead Dumanjić nekoliko dana prije ubistva zvao da mu učini jednu uslugu, odnosno da mu posudi ključeve od kuće. Edin i njegova tadašnja djevojka Nermina Bostandžić tu molbu shvatili su kao da se u kući priprema citiramo "dernek".
U nastavku svjedoćenja Edin Džihanić je rekao da nakon što je Dumanjić uzeo ključve, on se u društvu sa djevojkom Nerminom i prijateljem Esmirom Ferizovićem passatom uputio ka Tuzli. U Tuzli su bili dva dana, nakon čega su zbog Edinove zubobolje odlučili krenuti nazad. No, u telefonskom razgovoru Dumanjić mu to nije dozvolio, rekavši da dođu u Sarajevo, ali da se nađu u sarajevskom naselju Stup. Prilikom susreta na Stupu, Dumanjić im je rekao da ne smiju prići kući inače će biti ubijeni.
Ponudio im je svoju vikendicu i dao po 50 KM da imaju za potrepštine. Tamo su prema izjavama svjedoka bili dva dana, nakon čega je Dumanjić došao po njih te su se vratili kući.
Prema izjavama Edina Džihanića i Nermine Bostandžić čim su ušli u kući su osjetili jak miris, za koji su pretpostavili da su kemikalije od kojih ih je "zabolila glava". Nermina Bostandžić je izjavila kako su u kući zatekli "katastrofu". Razbacan namješatj, raskomadan, samo konstrukcija je ostala, ćilima nije bilo pola - rekla je Nermina.
(Federalna.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN) |