OSUĐENI NA DOŽIVOTNI ZATVOR

Bivši policajci pljačkali i ubijali vozače luksuznih automobila

Arhiva 29.12.11, 17:56h

Dva bivša ruska policajca i njihov pomagač u četvrtak su osuđeni na doživotni zatvor jer su od 2000. do 2007. godine napali, opljačkali i ubili 22 vozača u okrugu u kojem su prije radili, izvijestila je agencija Ria Novosti

moskva100Dvojica bivših policajaca, Jevgenij Fedorov i Dmitrij Semin, koji su postali vođe bande kradljivaca luksuznih automobila, i njihov pomagač Sergej Fedorov pred sudom u Moskvi priznali su krivnju za ubistvo i napade na 22 vozača automobila.

Trojica članova bande, odjevena u policijske odore, zaustavljali su vozače automobila, navodno radi rutnske kontrole, potom bi im uzeli novac i u većini slučajeva bi ih vrlo okrutno pretukli.

- Članovi te zločinačke bande prije zločina i pljačke sve su pomno isplanirali, rekao je za Ria Novosti sudac.

Žrtve su uglavnom bili državljani Rusije i bivših sovjetskih republika, poput Azerbajdžana i Armenije, ali i nekolicina Kineza i Vijetnamaca.

(FENA, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/eb)