Istraga je obustavljena jer, kako stoji u obavijesti, nema dovoljno dokaza da je ona počinila navedeno krivično djelo. Podsjećanja radi, Miranda Sidran-Kamišalić u avgustu prošle godine osumnjičena je za pronevjeru stotinjak hiljada eura.
Lokalni medij kao prvorazredni skandal tretirali su potrošnju od 600 eura na servisiranje automobila koje nije pripadalo ambasadi, te isplatu honorara tehničkom sekretar-korespodentu Jasminu Hadžiarapoviću od 2.227,60 KM, i vozaču-domaru Dženanu Begoviću sa mjesečnim honorarom od 2.000 KM, koji je u spornom vremenskom periodu, od marta do juna 2010 godine, bio angažovan kao vozač u Ambasadi Kuvajta u Sarajevu.
Optužbe na račun ambasadorice Sidran-Kamišalić pokazale su se neosnovanim, ali to je nedovoljna satisfakcija u odnosu na nanesenu štetu i mrlju na njenoj diplomatskoj karijeri.
(Slobodna Bosna/DEPO/BLIN/em)