- Više kriminalnih grupa koristilo je moje usluge. Bio sam ubica za iznajmljivanje, rekao je Lakić svom kolegi iz ćelije Mladenu Džidiću, dodavši kako ga privode čitav život.
- Mene će hvatati dok god budem hodo, tvrdi Lakić.
O svom beskrupoloznom načinu ubijanja, te ostalih kriminalnih radnji, Lakić je najbolje opisao metaforom.
- Kod mene, iznudu, pljačku ili otmicu naručiš kao da naručuješ flašu rakije.
Lakić je u ovom djelu govorio o srpskoj mafiji.
- Sve vođe grupa, od Šarića, Joce, Uglješe pokojnog, on je mrtav, ali ima j... ga kostur, Đoke, Zike i još, svi imaju svjedoke pokajnike, koji izjavljuju istinu - rekao je Lakić.
On nadalje govori kako za vrijeme njegovog boravka u pritvoru nema ubistava, dok se za vrijeme njegovog boravka na slobodi konstantno dešavaju ubistva.
- Mir, tišina, a je l' izađem "pufff"... Sad da izađem, ako ne bi bilo dva u roku mjesec, pljuni me. Eto, dva govorim minimalno! Mjesec, ajmo! I opet ništa, i opet izađem, opet "puff" nešto ubijeno, i to neko me vidio neđe blizu. Čim izađem, neko "puff, beknut" - priča Lakić u zatvoru.
I u trećem dijelu Lakić je govorio o ubistvu Emira Hadžića iz Mostara.
- Koliko znam, ubijen je napolju i stavljen u auto. Molio je da ga ne ubiju - kazao je Lakić.
On priča i da se pojavio svjedok koji govori o njegovim i vezama Zijada Turkovića s braćom Šarić, narko-bossovima koji su svoj posao vodili iz Srbije.
Lakićevi razgovori sa zatvorskim cimerom izazvali su pažnju i u Srbiji. Većina tamošnjih medija objavila je snimke Hajat TV-a. Razgovori su izazvali brojne osude, a nekadašnji pomoćnik ministra policije Srbije, sada advokat Boža Prelević smatra da bi Tužilaštvo Srbije trebalo provjeriti Lakićeve navode.
Avaz/DEPO PORTAL/a.k.