Foto: FTV
Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u subotu su u Gornjoj Maoči, kako saznaje FENA od državnog tužioca BiH Dubravka Čampare, izvršili istražne radnje nad dvjema osobama.
Kako napominje tužilac Čampara, ove osobe nisu uhapšene.
Također je pronađena i supruga Mevlida Jašarevića - Mirela Jašarević. Ona također nije uhapšena, već su u toku istražne radnje, nakon kojih će biti odlučeno o daljnjem postupanju s tim osobama.
Srna saznaje da su pripadnici SIPE juče u Gornjoj Maoči pretresli kuću Nusreta Pašalića.
Tužilac Čampara je također rekao da Mevlid Jašarević danas nije saslušavan, te da će biti saslušan sutra.
Kako je javila FTV, u Gornjoj Maoči su se danas tokom akcije čuli i pucnji.
Navodno je prije dva dana u ovom selu boravio Mevlid Jašarević, a sinoć je prema nezvaničnim informacijama u Gornjoj Maoči bila i supruga Mevlida Jašarevića. Navodno je boravila u kući Nusreta Imamovića, poznatog vehabije iz Gornje Maoče.
Policija još uvijek ne može da locira Nusreta Imamovića, koji je navodno rano jutros napustio Maoču.
Portparol Policije Brčko distrikta Halid Emkić potvrdio je ranije danas da je u selu Gornja Maoča izvedena akcija, koja se provodi po nalogu Tužilaštva BiH, ali je dodao da policija Brčko distrikta samo asistira u ovoj operaciji.
On je podsjetio da područje Gornje Maoče nije u teritorijalnoj nadležnosti brčanske policije, te da u tom smislu nema nikakvih detaljnijih informacija o samoj operaciji.
Kako je ranije u subotu javila Federalna televizija, u Maoču je bilo 15-a policijskih vozila, najviše pripadnika specijalne policije.
Policija se nalazila i na ulazu u selo i pretresala je sva lica. Vozila u kojim su se nalazila lica koja podsjećaju na pripadnike vehabijskog pokreta duže su zadržavana, ali im je dopušten ulaz u selo, javio je reporter FTV-a koji je bio na licu mjesta.
(DEPO/md)