VIDEO/ SUĐENJE ZIJADU TURKOVIĆU

OPTUŽENI: Ja sam umjetnik Zijad Turković. Poznajete li vi mene? SVJEDOK: Vi ste vrhunac moje karijere!

Arhiva 05.10.11, 23:59h

U Sudu BiH danas je nastavljeno suđenje Zijadu Turkoviću i osmorici optuženih na kojem su svjedočili Nermin Šehović i Vahidin Šahinpašić. DEPO PORTAL donosi video snimak s najzanimljivijim detaljima najvećeg suđenja u postratnoj BiH;

Zijad Turković

U Sudu BiH nastavljeno je suđenje Zijadu Turkoviću i još osmorici optuženih za ubistva, pokušaj ubistva, krijumčarenje droge, iznude i pljačku dva i po miliona maraka iz Kargo centra Aerodroma Sarajevo.

Državni tužioci Diana Kajmaković i Oleg Čavka za prve svjedoke optužbe izabrali su policijskog inspektora FUP-a Nermina Šehovića i službenika SIPA-e diplomiranog kriminalistu Vahidina Šahinpašića.

Turkovićev advokat Fahrija Karkin naveo je da njihovi iskazi nisu relevantni jer su oni prenosili iskaze svjedoka.

Pomenuti svjedoci su članovi tima koji su zajedno s tužiocima Tužilaštva BiH i Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu od prvog dana uključeni u istragu protiv Turkovićeve grupe.

Dvojica inspektora uzimala su izjave od prvih osumnjičenih, Hajrudina Memovića i Seada Dumanjića, te svjedoka Isljama Kalendera.

U VIDEO snimku pogledajte najzanimljivije dijelove iz današnjeg višesatnog suđenja u kojem je svjedoke ispitivao i prvoptuženi Zijad Turković.

(DEPO PORTAL)