MEKSIKO SITI

Pronađeno pet ljudskih glava ispred osnovne škole u Akapulku

Arhiva 28.09.11, 09:04h

Pet ljudskih glava pronađeno je ispred osnovne škole u meksičkom gradu Akapulko, za koje se pretpostavlja da pripadaju obezglavljenim tijelima pronađenim u ponedjeljak, saopštila je policija.

Žrtve narkokartela

"Nepoznate osobe ostavile su juče drvenu kutiju u blizini škole 'Benito Huares', a na njenom vrhu nalazila se bijela vreća sa pet odsječenih ljudskih glava", rekao je neimenovani policijski zvaničnik Frans presu.

Vojnici i policija uklonili su ostatke i ogradili područje. Otkriću su prisustvovali studenti i slučajni prolaznici.

U ponedjeljak je u Akapulku pronađeno pet obezglavljenih tijela - tri od njih u kamionu, a dva unutar vozila. Policija očekuje da su glave i tijela pripadale istim osobama.

Akapulko, koji se nalazi na 300 kilometara od Meksiko Sitija, ranije je bio popularno odmaralište holivudskih zvijezda, ali se tokom posljednjih godina pretvorio u poprište sukoba narko kartela.

Prije pet nedjelja tri glave su pronađene u plastičnoj kesi na jednom od prometnijih puteva koji vode ka Akapulku.

Takođe u avgustu, osumnjičeni trgovci drogom su ubili i raskomadali muškarca, a nakon toga ostavili dijelove njegovog tijela u okolini grada.

Najmanje 41.000 ljudi ubijena je u Meksiku od 2006. godine, kada je vlast pokrenula vojnu akciju protiv moćnih narko kartela.

 

(Agencije, Blin/đk)