ZAVRŠEN 1. PRO AM GOLF TURNIR

Slovenci briljirali na prvom profesionalnom bh. golf turniru

Arhiva 12.09.11, 13:15h

U subotu je na VF golf terenu na Betaniji u Sarajevu završen prvi profesionalni bh. turnir u golfu koji je organizirala Golf Asocijacija Bosne i Hercegovine

Pobjednici_PROAMNakon završne, treće igre, protekle subote su na VF golf terenu proglašeni pobjednici turnira. U vrlo jakoj konkurenciji najviše uspjeha su imali igrači iz Slovenije. Tako je Daniel Kraljić zauzeo prvo mjesto, dok su drugo i treće plasirani Sebastijan Ajster i Urban Legat.

Mahir Kadrić, koji je igrao sa bijelih oznaka i uz bok profesionalnim igračima, je odigrao značajnu partiju i osvojio 3. mjesto po rezultatu, zaostavši za Danielom Kraljićem za 10 udaraca.

Drugoplasirani, iza Kadrića, bio je Samir Smajić, dok je treće mjesto osvojio Adnan Novo. Najbolje plasirana dama je Lamija Čehajić, dok drugo mjesto zauzima Ena Smajić. Treće mjesto je pripalo Aniti Selmanagić.

S obzirom na svoj HCP, najbolji rezultat je napravio Nevenko Ćuk koji je sa HCP-a 21,5 došao na HCP 17,1. Svi igrači su saglasni u tome da je golf teren bio iznimno dobro pripremljen, a cijela organizacija je protekla besprijekorno. 

Golfere iz BiH ovaj vikend očekuje KUP BiH nakon kojeg ćemo saznati sve učesnike MASTERS-a.

(DEPO PORTAL/eb)