LIBIJA

Žestok otpor Gaddafijevih snaga u Bani Validu

Arhiva 12.09.11, 08:59h

Libijski pobunjenici naišli su na žestok otpor snaga lojalnih Moammaru Gaddafiju u Bani Validu, a neki sumnjaju da su za slabo napredovanje odgovorne izdajice iz pobunjeničkih redova.

pobunjenici libija

Nacionalno prelazno vijeće saopštilo je da neće proglasiti Libiju oslobođenom sve dok ne preuzmu kontrolu nad gradovima koji su još u rukama snaga lojalnih Gaddafiju.
 
Od petka traje bitka za Bani Valid, 150 kilometara jugoistočno od Tripolija.
 
Pobunjenici su naveli da nailaze na žestok otpor u Bani Validu, ali da napreduju ka Sirtu, rodnom mjestu Gaddafija.
 
Jedan od boraca je rekao da Gaddafijeve snage ispaljuju "grad" rakete, ali da se očekuje da će pobunjenici uskoro ući u Sirt, prenosi Reuters.
 
Prelazna vlada uputila je dodatne snage u Bani Valid, a neki vjeruju da među lokalnim borcima iz plemena Varfala ima izdajica.
 
Ujedinjene nacije (UN) su izrazile zabrinutost zbog civila zarobljenih u Sirtu, odakle dolaze izvještaji da su stanovnici bez vode i struje.



(Fena, Blin/đk)