NOGOMET

Juventus od UEFA-e traži izbacivanje Intera iz Lige prvaka

Arhiva 10.09.11, 16:56h

Torinski Juventus zatražio je od Evropske nogometne federacije da izbaci Inter iz Lige prvaka zbog umiješanosti u skandal oko namještanja utakmica prije pet godina

uefa-1Titulu prvaka Italije 2006. godine osvojila je "stara dama", ali je za zelenim stolom ona dodijeljena Interu pošto je dokazano da su Juventus i Milan, koji je bio vicešampion te sezone, bili umiješani u namještanje mečeva.

Zbog toga, Juventus je uputio žalbi Olimpijskom komitetu Italije da se milanskom klubu oduzme titula i da stoji da te godine nije bilo prvaka, kao da se sezona nije ni igrala.

Pored te žalbe, Juventus je poslao zahtjev UEFA-i da se Inter izbaci iz elitnog takmičenja zbog novih dokaza oko namještanja. Torinski tim taj slučaj je poistovjetio sa situacijom u kojoj se našao Fenerbahče, koji je nedavno izbačen iz Lige prvaka zbog namještanja mečeva u šampionatu Turske.

(FENA, DEPO PORTAL/eb)