Državni tužitelj u New Yorku odbacio je optužbe protiv bivšeg šefa MMF-a, Dominiquea Strauss-Kahna, kojeg se teretilo za seksualno napastovanje sobarice u luksuznom hotelu na Manhattanu, javlja CNN. Tužitelji su u ponedjeljak izvijestili kako je upitan kredibilitet sobarice Nafissatou Diallo te su od suca zatražili da odbaci sve optužbe protiv bivšeg čelnika MMF-a.
Straussa-Kahna oslobodit će iz pritvora, ali se mora pojaviti ponovno na sudu krajem ovog mjeseca, jer je Diallo protiv njega podigla i privatnu tužbu. Nakon što je izašao sa suda Dominique Strauss-Kahn kazao je kako zahvaljuje svim ljudima koji su ga podržavali. Ističe kako je posljednjih nekoliko mjeseci proživljavao pravi pakao, piše AP.
Sobarica Diallo je 14. maja ove godine policiji rekla kako ju je Strauss-Kahn dočekao gol u hotelskoj sobi te ju je tjerao na oralni seks. Tokom istrage ispostavilo se kako je sobarica lagala policiji u nekim dijelovima iskaza, a procurile su informacije i kako se ranije prostituirala te je bila povezana s kriminalom.
Strauss Kahn je od maja ove godine u kućnom pritvoru na Manhattanu, a platio je 32 miliona kuna kaucije. Od hapšenja odbacuje sve optužbe za silovanje sobarice.
(24sata.hr, Blin/sb)
ODBACILI OPTUŽBE PROTIV BIVŠEG ŠEFA MMF-A
Sobarica lagala policiju?
Arhiva 23.08.11, 22:00h
PODIJELI NA
24 SATA
Heroji Sarajeva, simboli hrabrosti: Otkriven spomenik komandantu Enveru Šehoviću i njegovim saborcima
Amel Tuka osvojio bronzu na Balkanijadi u grčkom Volosu i donio za BiH jedinu medalju na ovom prvenstvu
Opasna scena na Jadranu?! Turisti donijeli čak i plinsku bocu, na sred plaže napravili kuhinju!
Oni su pobjednici 459. skokova sa Starog mosta: Crnogorac Evald Krnić na glavu, Mostarac Emel Tiro na noge
Sobarica Diallo je 14. svibnja ove godine policiji rekla kako ju je Strauss-Kahn dočekao gol u hotelskoj sobi na Manhattanu te ju je tjerao na oralni seks