Prema redovnoj proceduri, nakon ročišta sudija donosi mišljenje i prosljeđuje ga Vanraspravnom vijeću Suda BiH.
Nakon toga, Vanraspravno vijeće donosi rješenje kojim utvrđuje da li su ispunjene zakonske pretpostavke za izručenje. Onda se to rješenje dostavlja Ministarstvu pravde BiH i konačnu odluku donosi ministar pravde BiH.
- U načelu, odluke u ovakvim slučajevima donose se u zakonskim rokovima, ali s obzirom na to da se protiv Paravinje vodi postupak i u Osnovnom sudu Sokolac treba pričekati i vidjeti šta će sudija odlučiti", kazala je Hodžić.
Protiv Dragana Paravinje u BiH se vodi postupak u Osnovnom sudu na Sokocu koji ga je optužio za pokušaj silovanja iz 2000. godine.
Paravinja, koji je u istrazi priznao ubistvo maloljetne Antonije Bilić iz Drniša, trenutno je u zatvoru "Kula" u Istočnom Sarajevu.
(FENA/em)
SUD BIH
Zakazano ročište za izručenje Dragana Paravinje Hrvatskoj
Arhiva 06.07.11, 11:41h
PODIJELI NA
24 SATA
Žena 30 godina iznajmljuje apartmane, ovog ljeta joj je prisjelo: 'Njih tri ulickane, a kad su otišle, imala sam što vidjeti'
Bomba iz New Yorka: Žena će trenirati Novaka Đokovića?! Čuvena teniserka dobila ponudu...
Pogledajte kako je bilo u 'Bingovoj festivalskoj bazi': Prodefilovalo skoro 5.000 ljudi, a ko je osvojio glavnu nagradu?
'Ovo je vrhunac njegovog ludila': Vukanović najavio da će prijaviti tužilaštvu Dodika za ugrožavanje bezbjednosti
Sud Bosne i Hercegovine zakazao je za 11. juli ročište pred Odjelom III na kojemu će se odlučivati o molbi Ministarstva pravosuđa Hrvatske za izručenje Dragana Paravinje i Tužilaštva BiH za određivanje pritvora, izjavila je danas Feni glasnogovornica Suda BiH Manuela Hodžić