Od jutros u 7 časova na Željezničkoj stanici u Doboju već je okupljeno oko 500 radnika, od 1 500 željezničara koliko predstavljaju ova dva sindikata.
Predsjednik Sindikata mašinovođa Simo Cvjetković očekuje poziv iz Vlade oko 9 časova, kada će okupljenim radnicima predstaviti zahtjeve čije se ispunjavanje traži.
Ovaj sindikat je pozdravio odluku Vlade Republike Srpske o isplati pet miliona KM, od kojih su radnicima Željeznica juče isplaćena dva regresa i topli obrok za januar ove godine.
Vozovi u Srpskoj stoje od 8. juna, a tokom višednevnih pregovora Štrajkačkog odbora sa Vladom i upravom preduzeća dogovor su do sda postigla četiri od šest sindikata željezničara.
Željeznički saobraćaj koji obavljaju prevoznici iz Federacije BiH odvioja se nesmetano.
(SRNA, BLIN MAGAZIN, DEPO PRTAL/tg)
MAŠINOVOĐE ČEKAJU POZIV VLADE RS NA DOGOVOR
Na Željezničkoj stanici u Doboju okupljeno oko 500 radnika
Arhiva 16.06.11, 09:33h
PODIJELI NA
24 SATA
Ovo je treći proces koji režim montira Milanu Miličeviću, pokušavajući ga provući kroz blato... Nismo svi isti!
Gabi Novak strahovala je za sina Matiju: Njene riječi otkrivaju najveću brigu majke
Objavljen snimak odvođenja Milana Miličevića: Nakon višečasovnog pretresa, policija ga izvela iz kuće
Nova avantura u ponudi: Najluksuzniji voz na svijetu stiže i u BiH... Cijena putovanja i do 37.795 eura po osobi!
Samostalni sindikat mašinovođa i infrastrukture u Željeznicama Republike Srpske očekuje danas poziv iz Vlade za nastavak pregovora i spreman je da nakon dobijanja garancija za ispunjavanje zahtjeva radnika prekine potpunu obustavu saobraćaja na prugama Srpske, javlja izvještač Srne.