"Korupcija i skandali sa namještanjima utakmica potresaće FIFA dok god su na njenom čelu nogometni dinosaurusi", rekao je bivši selektor argentinske reprezentacije koji boravi u Dubaiju kako bi potpisao dvogodišnji ugovor sa tamošnjim klubom Al Vaslom.
Maradona je istakao da je cjelokupno rukovodstvo FIFA arogantno.
„Kada imate toliku moć, koliko je imaju čelnici FIFA, onda radite mnoge glupe stvari. Svakodnevno se dešavaju skandali sa korupcijom. To više nije nogomet. To ne zaslužuju ljubitelji ove igre“, rekao je Maradona.
Bivši napadač argentinske reprezentacije kritikovao je Blattera jer nikada u životu nije šutnuo loptu i istakao da bi na čelu FIFA trebalo da se nađe neki bivši nogometaš.
"Na žalost, FIFA sada liči na pravi muzej dinosaurusa koji ne žele da siđu sa vlasti", rekao je Maradona, "Za svjetski nogomet bilo bi najbolje kada bi Blatter i ostali rukovodioci, među kojima i dugogodišnji predsjednik Argentinske nogometne federacije Julio Grondona podnijeli ostavke“.
Maradona, ipak, sumnja da će se to desiti.
"Čuvaće oni svoja leđa. Ostaće u FIFA dok ne napune 105 i 110 godina, a nogomet će nažalost, biti isti“, rekao je Maradona.
(FENA/em)
DIEGO ARMANDO MARADONA
FIFA je muzej dinosaurusa
Arhiva 04.06.11, 15:56h
PODIJELI NA
24 SATA
Ko je lijepa Aida iz Tuzle: Džumhura u okršaju s Alcarazom bodrila nova djevojka
Katastrofalan potez Fenerbahcea: Džeko i Tadić ispraćeni na nedoličan način, situaciju donekle spasio Mourinho
Ima li razloga za uzbunu: 'Tropski uljez' u Jadranskom moru... Je li riječ o invazivnoj vrsti?
Odmor u luksuznom odmaralištu pretvorio se u horor: Poznatog biznismena ubila lavica
Legendarni argentinski nogometaš Diego Maradona kritikovao je ponovni izbor Seppa Blattera za predsjednika FIFA i nazvao čelnike te organizacije dinosaurusima