UŠAO U GINISOVU KNJIGU REKORDA

Bugarski državljanin registrovao 300 vozila

Arhiva 25.05.11, 14:26h

Bugarski državljanin iz grada Ruse ušao je u Ginisovu knjigu rekorda, nakon što je na svoje ime registrovao 300 vozila, piše danas sofijski dnevnik 'Standard'.

Akcija 'Kamen'Ovaj Bugarin je svoja vozila ustupio komšijama Rumunima, koji već nekoliko godina masovno kupuju i registruju polovna vozila u Bugarskoj, jer su jeftinija. Rumunija polovne automobile oporezuje sa dodatnom taksom od 600 do 3.000 evra, u zavisnosti od marke i jačine, da bi stimulisala domaću proizvodnju.

U Bugarskoj registracija vozila košta oko 300 leva, odnosno 150 evra. Prema razrađenoj šemi, Rumuni u Bugarskoj kupuju vozila na ime nekog invalida, kome plaćaju, a on im izdaje punomoć za upravljanje.

Prema saznanjima sofijskog dnevnika, u ove poslove uključeno je 35 građana bugarskog grada Ruse i oni su već registrovali od 60 do 70 automobila na svoje ime. Ruse se nalazi na obali Dunava, na granici sa Rumunijom.

(AGNECIJE/ds)