U izjavi objavljenoj na islamističkoj internetskoj stranici halifa ISI-ja Abu Baker Al-Bagdadi Al-Huseini Al-Kuraši oplakao je Bin Ladenovu smrt. 'Poručujem našoj braći u Al-Kaidi, a posebno šeiku Aymanu Al-Zawahiriju..., budi radostan, imaš vjerne ljude u ISI-ju koji slijede pravi put i neće prestati ili biti prisiljeni na uzmak', navodi se u izjavi.
'Kunem se Bogom, krv za krv, razaranje za razaranje', rekao je vođa ISI-ja u očitoj aluziji na osvetničke napade za Bin Ladenovu smrt, prenijela je Hina.
Zawahiri, egipatski ljekar koji se upoznao s Bin Ladenom sredinom 80-ih i s kojim se zajedno borio protiv Sovjeta u Afganistanu, dugo se smatra drugim čovjekom Al-Kaide. Obavještajni analitičari smatraju da je Al-Kaida stvorila Iračku islamsku državu kao krovnu organizaciju svih pobunjeničkih grupa u Iraku.
Iračka vojska i policija povisile su razinu pripravnosti nakon Bin Ladenove smrti, strahujući od mogućih osvetničkih napada.
(FENA/md)
PRIJETNJE OSVETOM NAKON UBISTVA BIN LADENA
Krv za krv, razaranje za razaranje
Arhiva 09.05.11, 20:07h
PODIJELI NA
24 SATA
Kafić u Dalmaciji ima poseban zahtjev za goste koji koriste WC: Obavite to kući
Izbjegavajte ga u širokom luku: Ovo povrće je najotrovnije u ovo doba godine, a toliko je popularno kod nas
Vazelin i limun za blistavu kožu: Jeftin duo bolji od skupih krema... Kako ih koristiti?
Ovo je jedna od najboljih firmi u Sarajevu, za nju se interesuju svjetski divovi
Iračka islamska država (ISI), militantna skupina povezana s Al-Kaidom, obavezala se na odanost drugom u zapovjednoj liniji te organizacije Aymanu Al-Zawahiriju i najavila da će svojim akcijama osvetiti smrt Osame bin Ladena