Sloboda je na "Tušnju" savladala Rudar iz Prijedora sa 2:1. Domaći su došli u vodstvo u 51. minuti golom Senada Mujića, a šest minuta kasnije na 1:1 je poravnao Mirza Džafić. Pobjedu tuzlanskoj ekipi donio je Miljenko Bošnjak u 65. minuti.
Gostujuću pobjedu ostvarila je Zvijezda iz Gradačca, koja je u Banovićima savladala Budućnost sa 5:2. Zvijezda je preko Đelmića (8.), Ristića (29.) i Tosunovića (52.) došla do ubjedljive prednosti od 0:3, ali su se gosti vratili golovima Halilovića (56.-penal) i Haskića (60.). Pobjedu gostima iz Gradačca osigurao je Damir Tosunović u 72. minuti svojim drugim golom na utakmici, a 11. u sezoni. Konačnih 5:2 postavio je Dragan Ristić u 80. minuti.
Nakon tri uzastopna poraza, do pobjede je došao i Velež koji je savladao Drinu sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Okić u 46. i 48. minuti.
Derbi susret Sarajevo - Željezničar počinje u 19.30, dok u 20 sati počinje meč Borac - Olimpic.
U nedjelju igraju: Zrinjski - Travnik, Slavija - Leotar i Čelik - Široki Brijeg.
(FENA/em)
PREMIJER LIGA BIH
Pobjede fudbalera Slobode, Zvijezde i Veleža
Arhiva 07.05.11, 19:44h
PODIJELI NA
24 SATA
Haos u Sarajevu: Na koga su krenuli maskirani huligani naoružani palicama?
Softić kritikovao potez Heleza prema Srbiji: Trebao je tri puta sasjeći, može biti posljedica
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća obilježen Dan Općine Novo Sarajevo
Sjajni Dino Beganović osvojio prvu pol poziciju u Formuli 2
Nogometaši Slobode, Zvijezde i Veleža ostvarili su pobjede u 26. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine