Kakva šteta... Gotovo dva i po sata se Viktor Troicki "ganjao" sa Majerom (30. na ATP listi) po madridskom suncu i na kraju izgubio.
Nijemac je pri vođstvu od 5:4 u odlučujućem setu stigao do tri meč lopte (0:40), Viktor ih je sve spasio, ali četvrtu nije.
Majer je završio meč sa realizacijom brejk lopti 5/15, dok je Troicki imao 4/12. I ukupan broj osvojenih poena govori koliko je bilo neizvjesno - 101:100!
Troicki je svoju šansu propustio u drugom setu, kada je od starta bio sa brejkom zaostatka (0:3) i uspio da ga anulira pri rezultatu 3:5. Zatim je izjednačio na 5:5 mada je gubio 15:40, da bi u narednom gemu došao u poziciju da dotuče uzdrmanog rivala.
Imao je Viktor 0:40 i tri vezane prilike da uzme četvrti gem zaredom (to je uradio u prvom setu, pošto je gubio 2:4), međutim, Majer se izvukao i tada i prilikom još jedne kritične situacije u tom gemu.
Psihološki momenat okrenuo se protiv Troickog i on je na svoj servis odigrao slabo. Umjesto da servira za meč, pred njim je bio zadatak da izbori makar "taj-brejk". Nažalost, izgubio je gem i set!
Posle izjednačenog početka trećeg seta (2:2), Srbin je prvi uzeo gem na servis protivnika i nagovestio da će ipak izaći kao pobednik iz maratonskog meča. Međutim, to je bila njegova "labudova pjesma".
Majer mu je odmah uzvratio (3:3) i zatim brejkom u desetom gemu definitivno zaslužio trijumf nad 15. reketom svijeta.
Novak Đoković (drugi nosilac) bio je slobodan na startu, a svoj prvi meč na turniru odigraće protiv Kevina Andersona iz Južne Afrike. On je u utorak lako eliminisao Belgijanca Olivijea Rohusa - 6:2, 6:4.
Đoković i Anderson su oba dosadašnja meča odigrali na Mastersu u Majamiju (2008. i 2011), a rezultat je 1:1.
(MONDO WAP/ds)
DVA SATA IGRE NA MADRIDSKOM SUNCU
Troicki poslije velike borbe poražen od Nijemca Florijana Majera
Arhiva 03.05.11, 14:43h
PODIJELI NA
24 SATA
U prepunoj Skenderiji pala Ilirija: Košarkaši Bosne u odlučujućoj utakmici nadigrali Slovence i plasirali se u ABA ligu!
Zaključci Bećirovića i Komšića pali u vodu: NSRS podržala veto Cvijanović, ruku digao i veći dio opozicije
Haos na koridi kod Kaknja: Vrata arene ostala otvorena, bikovi pobjegli među publiku, nastala panika...
'Hau jes no': Ponovo 'gore' društvene mreže, govor Ane Brnabić na engleskom jeziku izazvao lavinu
Troicki poslije velike borbe poražen od Nijemca Florijana Majera - 6:4, 5:7, 4:6. Novak Đoković u drugom kolu protiv Kevina Andersona.