Bivšem hrvatskom premijeru Sanaderu, prema dostupnim podacima, zamrznuta je imovina u 29 miliona kuna (3,94 miliona evra), prenosi danas zagrebački "Jutarnji list".
List navodi da hrvatska Kancelarija za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala i dalje intenzivno sprovodi istragu o pronalaženju ostale imovine bivšeg premijera, uključujući i bankovne račune.
Od Sanaderovog hapšenja i smještanja u pritvor u Salcburgu, u Hrvatskoj je, kako javlja "Jutarnji list", blokirana njegova imovina u iznosu od 19 miliona kuna, a u Austriji je, prema zvaničnim podacima, nađeno i zamrznuto deset miliona kuna.
(MONDO/ds)
NASTAVLJENA POTRAGA ZA IMOVINOM BIVŠEG PREMIJERA
Sanaderu zamrznuta imovina vrijedna četiri miliona evra
Arhiva 28.04.11, 12:30h
PODIJELI NA
24 SATA
Panika u Crnoj Gori: Pogodio ih jak zemljotres, a onda oluja, grad, a osjetilo se i u BiH
Maca iskreno o estetskim zahvatima: 'Zgužvam se od auta, pa se malo zategnem'
Trump više nema strpljenja: 'Počinjem sumnjati u Putina, održite to odmah!'
Bol i jecaji na ispraćaju bratunačkih žrtava: Najmlađa među njima šestomjesečna beba
Bivšem hrvatskom premijeru Ivi Sanaderu, koji se od hapšenja u decembru prošle godine nalazi u pritvoru u Austriji, zamrznuta je imovina u vrijednosti od skoro četiri miliona evra.