PREMIJER LIGA BIH

Pobjede Željezničara, Sarajeva, Čelika, Veleža i Slobode

Arhiva 16.04.11, 18:44h

Nogometaši Željezničara, Sarajeva, Čelika, Veleža i Slobode ostvarili su pobjede u 22. kolu Premijer lige BiH

SlobodaŽeljezničar je u gostima pobijedio Drinu sa 2:0, a strijelci za sarajevski tim bili su Višća (56.) i Bogičević (60.). Ovom pobjedom Željezničar se približio vodećem Borcu na šest bodova zaostatka, ali banjalučki tim ima utakmicu manje.

Ubjedljive pobjede u 22. kolu ostvarili su Sarajevo i Čelik. Sarajevo je na Koševu pobijedilo Rudar sa 5:1. Junak susreta bio je Obuća koji je postigao tri gola (13., 45.., 60.), a u listu strijelaca upisali su se i Muharemović (38.-pen.) i Hadžić (73.). Jedini gol za goste postigao je Đorić (80.).

Čelik je na Bilinom polju pobijedio Zvijezdu sa 4:1, zahvaljujući golovima Hadžića (3.), Adilovića (45.), Miloševića (69.) i Purića (74.). Pogodak za Zvijezdu postigao je Tosunović (86.).

Sloboda i Velež su slavili minimalne pobjede nad Budućnosti, odnosno Travnikom. Sloboda je pobijedila Budućnost sa 1:0 golom Bekića (12.), dok je istim rezultatom Velež savladao Travnik, a strijelac je bio Okić (65.).

Preostala tri susreta 22. kola na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se: Široki Brijeg - Leotar, Slavija - Olimpic i Zrinjski - Borac.

(FENA/md)