CRNA GORA PRIHVATA RAZLIČITOSTI

Premijer Lukšić podržao održavanje 'Parade ponosa'

Arhiva 09.04.11, 11:48h

Crnogorski premijer Igor Lukšić podržao je održavanje 'Parade ponosa', koju je za ovu godinu najavila nevladina organizacija 'Forum progres'

Igor Lukšić

Premijer je, kako su prenijeli podgorički mediji, kazao da Crna Gora u nekom trenutku mora pokazati da je društvo spremno da prihvata različitosti, bez obzira na lične stavove o tome.

On je ocijenio da bi taj potencijalni skup vjerovatno bio skup visokog rizika i da bi time bila veća obaveza Uprave policije da obezbijedi njegovo održavanje u skladu sa svim bezbjednosnim standardima.

- Da li ih lično prihvatamo ili ne, da li lično imamo ovakav ili onakav stav, to neka ostane naše privatno razmišljanje, ali moramo se suočiti sa time da u društvu postoje različitosti da ta pitanja spadaju u korpus ljudskih prava. Neka ljudi prošetaju i mi ćemo time pokazati da smo civilizovani - rekao je Lukšić.

(Kurir/ds)