-Ministar Čađo obećao je dopredsjedniku Vlajkiju da će sa svojim saradnicima žurno razmotriti mogućnost prijema u policiju određenog broja povratnika, što bi poboljšalo sigurnosnu situaciju na povratničkim lokalitetima, ali i opštu percepciju sigurnosti u zajednici - saopšteno je iz Vlajkijevog kabineta nakon sastanka sa Čađom u vezi s problemima s kojima se susreću povratnici Hrvati, prenosi Fena.
U većini mjesta Hrvati i povratnici žalili su se na nesigurnost imovine, krađu šume i elektromreže koju su često samodoprinosom gradili, a u Kotor-Varoši i na fizičku nesigurnost uslijed sukoba s kradljivcima šume i pastirima koji napasaju stada na tuđoj zemlji.
(BLIN/DEPO/ds)
POLICIJA U ZAJEDNICI
Čađo i Vlajki razgovarali o sigurnosti Hrvata povratnika u RS
Arhiva 21.02.11, 14:01h
PODIJELI NA
24 SATA
Sajfer se oglasio nakon ranjavanja: Nisam kriminalac, ali ni šmeker, ja sam...
Fatalna Mirnesa iskreno: Ne pada mi na pamet da otkrijem gdje je novac
Općina Stari Grad Sarajevo predala novi idejni projekat za rekonstrukciju bazena Bentbaša
Preminuo je Ozzy Osbourne: Ikona heavi metala izgubila je bitku sa Parkinsonovom bolešću
Dopredsjednik RS Emil Vlajki i ministar unutrašnjih poslova Stanislav Čađo dogovorili su da će MUPRS u svakoj povratničkoj sredini imenovati kontakt osobu za projekt 'Policija u zajednici', kojoj će se povratnici i prognanici moći direktno obratiti za svaki problem.