Ljubomorno je Harry Redknapp priznao kako bi volio da je on uspio dovesti Džeku iz Wolfsburga. Tvrdi, međutim, da mu se 27 miliona funti, koliko je City navodno platio njemačkom klubu, čini premalo.
- Svi govore o Džeki, a ako je tako dobar kao što svi govore, onda se čini prilično jeftinim, zar ne - upitao se Redknapp.
- Razgovarao sam sa Steveom McClarenom koji mi je rekao da je Džeko fantastičan. Razgovarao sam s Markom van Bommelom koji tvrdi da je Džeko klasa za sebe. Vidio sam i Jensa Lehmanmna koji kaže da je Džeko bio uvjerljivo najbolji napadač u Njemačkoj. Odjednom se 27 miliona čini jeftinom cijenom za njega - dodaje menadžer Spursa.
Redknapp je priznao da je svojevremeno i sam htio kupiti Džeku, ali je Wolfsburg za njega tražio 50 miliona funti.
- Bio nam je preskup, a sada se odjednom čini jeftinim. Osamdeset miliona funti za Ronalda nije skupo, zar ne? Pa, koliko onda vrijedi Messi - milijardu? - retorički je na kraju upitao Redknapp u svom stilu.
(Index.hr, DEPO/dg)
REDKNAPP
Ako je Džeko tako dobar, zašto košta samo 27 miliona?
Arhiva 05.02.11, 15:57h
PODIJELI NA
24 SATA
Kome smeta modernizacija i naoružavanje Oružanih snaga BiH? Samo onima koji ne vole Bosnu i Hercegovinu!
Važan je što duži staž: Ako ste 40 godina radili u FBiH, evo koliko će vam iznositi prosječna penzija
Njihova glad, naša sramota: Nikada nismo ovako izgladnjivali dva miliona ljudi... To su slike iz pakla!
Prijeteća poruka iz Rusije: Trumpova 'igra ultimatumima' mogla bi uvući SAD u ukrajinski rat!
Među brojnim pohvalama koje svakodnevno sipa na račun svojih fudbalera, ponajviše Luke Modrića, menadžer Tottenhama bacio je oko i u dvorište suparnika. Pod povećalom mu se našao novi napadač Manchester Cityja Edin Džeko