- Pregovori mandatara koji to zapravo nije (imenovao ga Milorad Dodik kojem je CIK BiH oduzeo mandata predsjednika RS, op.a.), konsultacije (u vezi formiranja nove Vlade RS, op.a.), nastup mandatara koji to nije i sjednici najavljenu za srijedu – sve podsjeća na onu scenu muzike koja i dalje svira na Titanicu, koji je već napola potonuo. Vladajuća struktura spremna je da taj voz i automobil koji voze poptuno odvedu do provalije - rekao je u Novom danu Igor Crnadak, potpredsjednik PDP-a i poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Govoreći za N1, Crnadak je rekao kako u psihologiji ima definisano vrlo ozbiljno stanje tzv. poricanje i neprihvatanje stvarnosti.
- Kad se to dešava na ovakav način, kad se to dešava u institucijama kod nosilaca nekih visokih funkcija u jednoj zemlji, onda je to posebno opasno. (…) Ovo su stvari koje vode Republiku Srpsku u jednu potpunu izolaciju i donose nam čitav niz novih problema - upozorio je poslanik PDP-a u NSRS.
Poziv Stevandiću, jedinom “legitimnom”
Istakao je kako je ova situacija jedna od najtežih koju su imali u Republici Srpskoj jer nemaju vladu i predsjednika, ali imaju skupštinu koja je prije nekoliko dana usvojila, kako kaže, teške odluke koje svojim provođenjem zaista ozbiljno ugrožavaju i mir i bezbjednost i donose čitavu jednu neizvjesnost za sve ljude koji ovdje žive.
- Ono što je posebno opasno i na što posebno želim da skrenem pažnju je da SNSD i vrh režima uporno kriju od javnosti Republike Srpske poruke koje su im stigle, evo i juče čak, od najvažnijih svjetskih političkih adresa. Ja mislim da je najveća odgovornost u ovom trenutku na SNSD-u kao stranci jer su najveći u tom vladajućem bloku i najodgovorniji, ali isto tako ta velika odgovornost je i na gospodinu Stevandiću jer je Narodna skupština i on kao njen predsjednik to je jedina od ovih glavnih institucija koja radi u punom kapacitetu i sa punim legitimitetom. Ja ih pozivam i gospodina Stevandića i SNSD da javnosti Republike Srpske saopšte šta su stavovi svih relevantnih međunarodnih tačaka i međunarodnih adresa - otkrio je Crnadak u Novom danu.
(N1/DEPO PORTAL/au)